
Tvořivým způsobem se seznámíme s Naďou Plíškovou a Evou Švankmajerovou, významnými výtvarnicemi a méně známými básnířkami. Ukážeme si na jejich příkladu, jak funguje vytváření literárního kánonu, položíme si otázku, zda v české literatuře existují velké básnířky a v drobném historickém exkurzu zamíříme do 19. století.
Odnesete si náměty na lekce do literární výchovy, vyzkoušíte si metody tvořivého psaní a didaktické interpretace textu. A hlavně si budeme hodně a hodně číst skvělou poezii!
dílna se pro malý zájem letos neuskuteční; uvítáme vyjádření vašeho zájmu o její případnou realizaci v příštím ročníku
dvoudenní dopolední dílna, po – út, tj. 1. – 2. 7. dopoledne; cena: 1000 Kč
Tužku, papír a otevřenou mysl!

Eva Marková
(1988) vystudovala bohemistiku, translatologii zaměřenou na němčinu a komparatistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, tamtéž absolvovala pedagogické minimum a nyní dokončuje doktorská studia zaměřená na didaktiku literatury na Univerzitě Palackého v Olomouci. Zkušenosti s didaktikou sbírala na studijních pobytech v Německu (Friedrich Schiller Universität Jena, Freie Universität Berlin) a na stipendiu v USA (The Frost Place, New Hampshire). Jejím odborným zájmem je především česká a německá poválečná lyrika. Pracuje převážně jako učitelka němčiny a literatury, nyní je také zástupkyní ředitelky pro pedagogiku na Gymnáziu Paměti národa. Několik let se podílela na organizaci festivalu Šrámkova Sobotka, ve volném čase se věnuje publicistice, turistice a pití kávy.